Projekt kameralnego ogrodu w Wilanowie

Dla młodego małżeństwa z dzieckiem stworzyliśmy intymne miejsce z dużym tarasem do biesiadowania i z miejscem na niewielkiego grilla. W celu zapewnienia prywatności zaproponowaliśmy „lekką” konstrukcję pergoli z pnączami, które stworzą zieloną ścianę zasłaniającą Klientów od sąsiedniego ogrodu. Na pergoli  dodatkowo będą rozwieszone lampki, które stworzą przyjemny klimat wieczorami.

Zamiast pracochłonnego trawnika zaprojektowaliśmy nawierzchnię z płyt chodnikowych i żwiru podkreślający nowoczesny charakter założenia.

Powierzchnia: ok. 40 m2

Rozwiązania projektowe

projekt kameralnego ogrodu w Wilanowie

Najważniejszą wytyczną dla klientów było zasłonięcie pompy ciepła. Wykorzystaliśmy do tego konstrukcję tarasu. Zastosowaliśmy drewniany panel z lustrem, które optycznie powiększa przestrzeń, a obok zaprojektowaliśmy wysokie trawy, które skutecznie zasłaniają niechciany widok, jednocześnie zostawiając dostęp do pompy.

Niefunkcjonalna przestrzeń pod schodami została zabudowana drewnianą ścianką z drzwiczkami, dzięki czemu Klienci zyskali niewielki składzik na narzędzia ogrodowe.

W centralnym punkcie ogrodu zaprojektowaliśmy niewielkie drzewo widoczne z tarasu. Zdecydowaliśmy się na Świdośliwę ze względu na sezonowość- ozdobne kwiaty, owoce i jesienne przebarwienia liści. Przy samym tarasie w podwyższonej rabacie znalazł swoje miejsce przebarwiający się jesienią klon. Na podłodze balkonu zawieszone są drewniane skrzynki z trawami i lawendą. Z poziomu balkonu mamy wrażenie, że rosną w rabacie.

Całości dopełnia klimatyczne oświetlenie.

Scroll to Top