Projektowanie – jak to robimy

Projektowanie ogrodów po naszemu!

projektowanie terenów zielonych

OD CZEGO ZACZYNAMY?

Prace nad Państwa projektem terenów zielonych zaczynamy już na pierwszym spotkaniu. Uważnie analizujemy miejsce do zagospodarowania pod kątem warunków zewnętrznych tzn. nasłonecznienia, gleby, infrastruktury, istniejącego drzewostanu oraz otoczenia (sąsiadujące tereny i budynki). Wystrój wnętrza domu czy mieszkania też ma tu znaczenie.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Na tym samym spotkaniu określamy Państwa najważniejsze wymagania i preferencje. Każdy ogród jest inny i może być użytkowany w inny sposób. Indywidualny projekt to indywidualne podejście. Chcemy stworzyć dla Państwa piękną, a zarazem wygodną przestrzeń, w której można odpocząć, zaprosić gości bądź spędzić aktywnie czas.

Z CZEGO SKŁADA SIĘ PROJEKT?

Koncepcja.
Koncepcja, czyli wstępna wizja Państwa ogrodu. Od samego początku projektowania pracujemy na wizualizacjach bardzo dobrej jakości. Dzięki temu nasze wizje i pomysły są dla Państwa bardzo czytelne. Często wykonujemy więcej niż jedną koncepcję, żeby lepiej trafić w Państwa oczekiwania. Przygotowujemy prezentację multimedialną, w której oprócz wizualizacji znajdują się przykładowe zdjęcia niektórych rozwiązań projektowych np. rodzaj nawierzchni, roślin, elementów architektury ogrodowej. Na tym etapie również niezbędne jest spotkanie, aby omówić i określić dalszy kierunek rozwoju projektu.

Projekt wykonawczy.
W tym czasie dopracowywane są wszystkie detale związane z wyglądem Państwa ogrodu lub tarasu.

Wykonywane są wszelkie rysunki techniczne oraz ostateczne wizualizacje. Finalny projekt terenu zielonego zawiera:

  • rzut z góry w skali ze szczegółowo rozrysowanymi nasadzeniami
  • rzut z góry w skali ze zaznaczonym oświetleniem
  • rzut z góry w skali z architekturą drewniana oraz nawierzchniami
  • finalne wizualizacje fragmentów ogrodu/tarasu
  • referencje co do mebli, nawierzchni, lamp itp.
  • tabela z doborem gatunkowym roślin
projekt ogrodu w Poznaniu

CZYM WYRÓŻNIAMY SIĘ NA TLE KONKURENCJI? 3 POWODY

  • Wierzymy, że pomysł jest najważniejszy. Ponadto jesteśmy w pełni zaangażowani w Państwa projekt lubimy wyzwania i niestandardowe rozwiązania. Chcemy stale robić coś nowego i nietuzinkowego. Dbamy o to, żeby każdy projekt miał własny styl i niepowtarzalny klimat. Zapraszamy do galerii z naszymi dotychczasowymi projektami.
  • Pracujemy wykorzystując najnowocześniejsze programy dzięki, którym w sposób niezwykle realistyczny przekonają się Państwo jak będzie wyglądał Państwa ogród czy taras. Fotorealistyczne wizualizacje czy spacer po wirtualnym ogrodzie to wyższy poziom projektowania.
  • Na projekcie nie poprzestajemy, jeśli Państwo chcą możemy go dla Państwa wykonać. Zapewniamy w pełni profesjonalne wykonawstwo, mamy w tym duże doświadczenie. Nikt nie zna lepiej od nas Państwa projektu. Zapraszamy do galerii z naszymi realizacjami.

W NASZEJ OFERCIE ZNAJDĄ PAŃSTWO NASTĘPUJĄCE USŁUGI

Spacer po wirtualnym ogrodzie

Scroll to Top