Architektura ogrodowa Warszawa

Architektura krajobrazu – jak zaplanować ogród

Zajmujemy się zakładaniem ogrodów. O tym jak ważna jest zieleń dla człowieka wie każdy posiadacz ogródka. Zieleń i roślinność doceniana jest także przez mieszkańców miast, którzy chętnie wybierają się do parków. Aby ogród, park czy skwer cieszył oczy i skłaniał do spędzania w nim czasu trzeba o niego dbać. Nie wolno jednak zapominać o etapie powstawania ogrodu – ważny jest dobry projekt: rozplanowanie przestrzeni, wybór odpowiednich roślin i architektura ogrodowa. Dzięki nim każdą przestrzeń można zamienić w kawałek raju, przy podmiejskim domu czy w miejskiej dżungli w Warszawie.

Architektura ogrodowa – dopełnienie przestrzeni zielonych

Planując ogród, skwer i inne założenia ogrodowe należy pamiętać o tym, że nie powinno się oddawać ich przypadkowi. Dobry plan to podstawa sukcesu i satysfakcji. Warto skorzystać z usług specjalistów, którzy doradzą wybór roślin a także architektury ogrodowej. Piękny ogród powinien stanowić całość z wydzielonym miejscem do odpoczynku i rekreacji.

Architektura krajobrazu to kompilacja dobrze zaplanowanej strefy zielonej, a także małej architektury dopełniającej całości i podnoszącej funkcjonalność ogrodu. Składają się na nią między innymi:

  • altany
  • pergole
  • stoły i krzesła ogrodowe
  • ławki
  • ogrodowe komplety wypoczynkowe
  • oświetlenie ogrodu
  • ścieżki
  • ozdobne donice i inne

Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu przestrzeni, ogród przydomowy czy patio biurowe może stać się przestrzenią, w której chętnie spędza się czas i ładuje baterie. Jak w wielu dziedzinach także i tu szczegóły odgrywają znaczącą rolę. Wysiłek włożony w powstanie założenia opłaca się i jest doceniany przez użytkowników każdego dnia.

Zieleń w przestrzeni publicznej

O wpływie zieleni na samopoczucie wiedzą także właściciele firm i deweloperzy. Coraz częściej na nowych osiedlach możemy znaleźć pięknie zaprojektowane skwerki z drzewami, rabatkami i małą architekturą skłaniającą do przebywania na terenie zielonym. Poza kwiatami i krzewami deweloperzy projektują ławki, altanki, ścieżki, oświetlenie i place zabaw, dzięki czemu mieszkańcy chętnie spędzają czas na zewnątrz. Jest to inwestycja, dzięki której zyskują nowych klientów, zieleń podnosi także komfort życia mieszkańcom. Zaplanowane miejsce do rekreacji z roślinnością i architekturą ogrodową staje się dobrym trendem wśród nowych inwestycji mieszkalnych.

Pięknie zagospodarowana przestrzeń, pełna zieleni i użytecznej architektury ogrodowej wpływa korzystnie na wartość i popularność danej nieruchomości. Zieleń sprawia także, że miejsce staje się piękniejsze i bardziej przyjazne. Korzystają z tego warszawscy deweloperzy, ale także właściciele firm. Coraz częściej spotyka się wydzieloną przestrzeń zieloną wokół biurowców, a także na patiach lub nawet dachach budynków. Architektura ogrodowa i piękno roślin składają się na doskonałą przestrzeń do relaksu, podczas przerwy. Taka przestrzeń wpływa korzystnie na wypoczynek pracowników, sprzyja także powstawaniu więzi i wymianie pomysłów poza biurem.

Kto może pozwolić sobie na ogród

Zagospodarowanie przestrzeni zielonych to nie tylko ogrody przydomowe, także w miastach takich jak Warszawa zieleń odgrywa ważną rolę i warto o nią zadbać. Niezależnie od tego, czy planuje się własny ogród, skwerek na osiedlu mieszkalnym czy ogród na dachu firmy – ważny jest dobry plan i niezawodny wykonawca. W pięknej przestrzeni rośliny i architektura ogrodowa tworzą całość, która jest przyjemna dla oka, koi ducha, a także pozytywnie wpływa na zdrowie.

Zieleń i roślinność wraca do łask także w miastach. Mieszkańcy Warszawy i innych aglomeracji nie  chcą rezygnować z możliwości obcowania z przyrodą. Dla tych którzy nie mogą sobie pozwolić na ogród przydomowy, przestrzenią na której kwiaty i architektura ogrodowa ma zastosowanie są balkony. Odpowiednie urządzenie balkonu – stoliki i krzesła ogrodowe, hamaki i odpowiednio dobrane rośliny mogą sprawić, że stanie się on czymś więcej niż był do tej pory – miejscem relaksu, na którym można odpocząć, zjeść lub w pięknym otoczeniu wypić poranną kawę.

Zajmujemy się architekturą ogrodową.  Zapraszamy na urządzenie twojego ogrodu.  Siedziba naszej firmy jest w Warszawie ale działamy terenie całego województwa mazowieckiego oraz w przypadku takich potrzeb także na terenie całego kraju.

W razie potrzeby instalujemy także systemy nawadniające. Zapraszamy do kontaktu: Warszawa tel. 792 927 111575 990 151.

Scroll to Top