Zakładanie trawników z rolki i z siewu – Warszawa

Bujny, soczystozielony trawnik otaczający dom lub siedzibę firmy to piękna wizja, która nadaje miejscu czaru i zadbanego charakteru. Osiągnięcie takiego nieskazitelnego, zjawiskowego wyglądu wymaga jednak pracy. Aby osiągnąć jak najlepsze efekty, warto oddać zakładanie trawnika w ręce profesjonalistów.

Podłoże pod zakładanie trawników powinno być odpowiednio przygotowane, aby zapewnić sprawne zakorzenienie i przyszły efektywny, równomierny wzrost. Podstawa to staranne prace porządkowe, gwarantujące, że na terenie nie znajdują się żadne przeszkody ani odpady. Spulchnianie gleby i poprawianie jej jakości może wpłynąć na odczyn oraz zawartość składników odżywczych, a co za tym idzie – na żywotność, zdrowie i estetyczny wygląd trawy.

Nasze usługi układania trawy z rolki lub siewu w Warszawie i okolicach obejmują kompleksowe prace nad stworzeniem pięknej, zielonej przestrzeni. Dzięki współpracy z uznanymi producentami możemy zapewnić doskonałe podstawy do stworzenia trawnika marzeń.

Trawnik z siewu

Ten sposób można określić jako klasyczny – polega na zasianiu nasion i czekaniu, aż wyrosną. To czyni go czasochłonnym: najpierw należy czekać, aż trawa ukorzeni się i wykiełkuje… może to trwać kilka tygodni, około miesiąca. Zakładanie trawników w ten sposób umożliwia precyzyjne dobranie gatunków traw i ich położenia do warunków i przeznaczenia ogrodu. Powinna być zakładana wiosną lub jesienią. To rozwiązanie jest tańsze niż układanie trawy z rolki, co ma szczególne znaczenie przy rozległych obszarach.

Trawnik z rolki

Metoda idealna dla niecierpliwych – trawa z rolki. Układanie w Warszawie i okolicach, które oferujemy, to gwarancja natychmiastowych efektów. Już po paru dniach można ją użytkować. Bez problemu może być przygotowywana w czasie całego okresu wegetacyjnego. Dzięki formie rolek jest starannie umieszczana na powierzchni ogrodu, szczelnie ją pokrywając, dzięki czemu zmniejsza ryzyko pojawienia się chwastów. To szybsza, ale droższa opcja.
Niezależnie od wybranej metody zakładanie trawników wykonane przez profesjonalistów to gwarancja starannie wykonanej pracy – przy odpowiedniej pielęgnacji zapewni to bujny, zielony, zdrowy trawnik. Postaw na ponadczasowe piękno! Skontaktuj się z nami w sprawie zakładania trawnika w Warszawie.

SYSTEM AUTOMATYCZNEGO NAWADNIANIA
do 100m2od 3565 zł
100m2 – 500m25 100 zł – 20 500 zł
500m – 1000m220 500 – 33 000zł
od 1000m2od 33000 zł
TRAWNIK Z ROLKI
do 40m2od 3 000 zł
40m2-200m2od 3 000 zł do 13 550zł
powyżej 200m2od 13 550zł
*w cenę wliczony został materiał, transport, usługa założenia trawnika z rolki oraz rozłożenie siatki na kreta). Ilość potrzebnej ziemi do wyrównania terenu wyceniana jest indywidualnie.

TARAS Z MODRZEWIA SYBERYJSKIEGO
na podbudowie istniejącejod 324 zł / m2
taras do 25cm wysokości na przygotowanej podbudowieod 466 zł /m2
taras od 25cm wysokości na przygotowanej podbudowieod 525 zł / m2
*w cenę wliczona jest sama podbudowa oraz robocizna wykonania tarasu bez uwzględnienia materiału desek z modrzewia syberyjskiego i transportu

TARAS Z KOMPOZYTU
na podbudowie istniejącejod 283 zł / m2
taras do 25cm wysokości na przygotowanej podbudowieod 441 zł / m2
taras od 25cm wysokości na przygotowanej podbudowieod 484 zł / m2
*w cenę wliczona jest sama podbudowa oraz robocizna wykonania tarasu bez uwzględnienia materiału desek z modrzewia syberyjskiego i transportu

INNE USŁUGI
usługa położenia agrowłókniny (z materiałem)26 zł /m2
usługa rozsypania kory na rabatach (z materiałem)30 zł /m2
usługa położenia ekobordu (z materiałem)35 zł /m2
Scroll to Top