Projekt ogrodu w Poznaniu

Działka o trudnym układzie była dla nas wyzwaniem, jednak zaprojektowanie jej sprawiło nam mnóstwo satysfakcji. Połączenie linii falistych obrzeży rabat z prostymi ścieżkami nadało całości nowoczesnego charakteru. Główna ścieżka nawiązuje do nietypowego kształtu ogrodu. Ponadto skomunikowaliśmy istniejący domek gospodarczy.

Właściciele lubią drzewa w donicach, więc motyw ten powtórzyliśmy przy wejściu do domu oraz przy tarasie, gdzie dodatkowo stanowi atrakcyjny akcent widoczny z okna kuchennego. Ponadto marzeniem klientów był ogród, który zawsze kwitnie. Zaproponowaliśmy rośliny kwitnące w odcieniach bieli, różu i fioletu skupiając się na ich sezonowości. Front ogrodu jest mocno zacieniony, dlatego też wykorzystane przez nas rośliny są typowo cieniolubne.

Powierzchnia: ok. 150 m2

Rozwiązania projektowe

projekt ogrodu w Poznaniu

W wytycznych od inwestorów znalazły się m.in. taras, który jest mocno nasłoneczniony, dlatego zaprojektowaliśmy jego zacienienie. Podzieliliśmy go na dwie strefy: jadalnianą i wypoczynkową.

Klienci prosili o rozbudowanie miejsca do zabaw dla dzieci. Zachowaliśmy istniejący domek, dodaliśmy miejsce na trampolinę oraz zachowaliśmy możliwie dużo trawnika do swobodnej zabawy z tyłu ogrodu.

W celu osłonięcia się od sąsiedztwa zastosowaliśmy białe, drewniane panele, na których tle umieściliśmy białe kinkiety oświetlające od góry niskie rabaty wzdłuż ogrodzenia.

Klimatowi założenia dodają reflektory podświetlające od dołu drzewa w donicach,  słupki oświetlające główną ścieżkę w ogrodzie oraz girlanda na tarasie.

Scroll to Top