Projekt tarasu z kolorowym szkłem

Duży taras łączący trzy strefy; wypoczynkową, jadalnianą oraz rozrywkową. Głównym motywem przewodnim jest kolorowe szkło przez które na taras padają rozproszone promienie słoneczne nawiązujące do witraży.

Powierzchnia: 80 m2

Rozwiązania projektowe

Projekt tarasu z kolorowym szkłem

Strefa wypoczynkowa dzieli się tutaj na dwie przestrzenie; jako kącik do pracy z drewnianą ławą za której rozpościera się widok na miasto gdzie ściany tarasu zostały obite drewnianymi listewkami, a także jako miejsce do odpoczynku gdzie w ciepłe, słoneczne dni można wygrzewać się na kanapie w promieniach słońca.
Druga strefą jest przestrzeń jadalniana, z miejscem na duży stół zadaszony pergotendą.

Ostatnią ze stref, zlokalizowaną najbliżej wejścia do mieszkania jest strefa dla najmłodszych z drewnianym domkiem, huśtawką, tablicą kredową, sztuczną trawą na której można się bawić, a także kolorową nawiązującą do głównego motywu, szklaną przesuwną ścianą ożywiającą całą przestrzeń. Zaprojektowane rośliny z racji małych wymagań pielęgnacyjnych nie przysporzą problemu inwestorom.

Gdy zapadnie zmrok, a światło przestanie przenikać przez kolorowe szkło, wiszące lampy rozświetlą przestrzeń tarasu pozwalając użytkownikom na całodobowe wykorzystanie przestrzeni.

Scroll to Top